Категорија : Свет

ЕУ изрази загриженост за апсењата на научници и активисти во Турција

Igor
Европската Унија изрази загриженост во врска со притворањето голем број научници и активисти за човекови права во Турција и повика на нивно брзо ослободување. – Денешното
Свет

Руте: Идејата за европска армија е премногу за Холандија

Igor
Холандскиот премиер, Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател, Емануел Макрон за формирање на европска армија. -Идејата за европска армија е премногу за