Категорија : Македонија

Македонија

„Македонија блокира“: Канческа-Милевска не се покажа како добра домаќинка

Igor
Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија блокира“ синоќа се упати пред домот на пратеничката Елизабета Канческа-Милевска за лично
Македонија

Според Тирана, Груевски влегол нелегално во Албанија

Igor
Според албанската полиција, поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој со цел да ја избегне затворската казна побара азил во Унгарија, „во Албанија несомнено влегол нелегално
Македонија

Хан: Македонија напредува во владеење на правото, сите членки на ЕУ треба да ја поддржат

Igor
Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на „Твитер“ порача дека владеењето на правото е еден од основните критериуми за влез во ЕУ. Ова е првпат Хан
Македонија

Скопјани под мотото „Време е за чист воздух“ ќе протестираат за загадување на воздухот

ivona
Утре во 12 часот, пред Инспекторатот на Град Скопје, скопјани под мотото „Време е за чист воздух“ ќе протестираат поради големото загадување на воздухот и
Македонија

Стоилковски: Изрекувањето притвор на Јанакиески и Божиновски е доказ дека нема правда во државата

ivona
Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда, изјави денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.