Категорија : Хроника

Хроника

Дете прегазено пред средното поштенско училиште

Igor
Дете било прегазено денеска на булеварот 3 Македонска бригада, информираше МВР. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 11.30 часот на семафорите на булеварот пред
Хроника

Наставник во крушевско село тепал ученик

Igor
Во Полициската станица Крушево, во попладневните часови на 14 ноември, 40-годишен жител од селото Пресил пријавил дека неговиот 10-годишен син бил физички нападнат од наставникот,
Хроника

Арачиновец фатен со пиштол во автомобил

Igor
Полицијата поднесе кривична пријава против арачиновец, кој бил фатен со пиштол под совозачкото седиште, информираше МВР. Станува збор за  М.Б.(24) oд Арачиново, кој е осомничен
Хроника

Петмина повредени во сообраќајка во Скопје

Igor
Петмина биле повредени во судир на две возила, вчера во Скопје, информираше МВР. Според полицијата, сообрќајната несреќа се случила околу 19.30 часот на крстосницата од