Категорија : Балкан

Балкан

Курти: Тачи ќе заврши како Груевски, ама не во Унгарија туку во Русија

Igor
Лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти изјави денеска дека косовскиот претседател, Хашим Тачи ќе заврши исто како и поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, со тоа
Балкан

Младиќ од ќелијата во Хаг во ТВ емисија во живо го повика Шешељ на партија шах

Igor
Командантот на Војската на Република Српска, Ратко Младиќ кој е осуден за воени злосторства утрово телефонски бил вклучен во утринската програма на српската телевизија „Хепи“
Балкан

казни за бугарските градоначалници кои нема да преземаат мерки против загадувањето на воздухот

Filip
Казна од 2.500 до 500 евра за бугарските градоначалници кои нема да преземат мерки против загадувањето на воздухот, се предвидува со предлог-законот за чист атмосферски
Балкан

Мета до полноќ треба да одлучи дали Сандер Леши ќе биде нов министер за внатрешни работи

Filip
На полноќ изминува рокот до кога албанскиот претседател Илир Мета треба да го стави својот потпис на уредбата со која се согласува нов министер за
Uncategorized Балкан

Хрватски суд наложи гаранција во износ од милион евра на основачот на „Агрокор”

Filip
Хрватскиот суд наложи гаранција во износ од околу милион евра за основачот на задолжената хрватска компанија „Агрокор” Ивица Тодориќ, кој овој месец беше екстрадиран од