Категорија : Спорт

Спорт

Зверев го победи Иснер за полуфинале против Федерер во Лондон

Igor
Германскиот тенисер, Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон.
Фудбал

Крај на една блескава репрезентативна кариера: Навивачите на „Вембли” го испратиja со овации нивниот миленик

24info
Англискиот фудбалер Вејн Руни вчера вечер и официјално го одигра последниот меч во дресот на англиската репрезентација и со тоа стави крај на својата репрезентативна
Фудбал

Македонија вечерва може да обезбеди плеј-оф во Лигата на Нации

24info
Фудбалската репрезентација на Македонија, во рамките на петтото коло во Групата-4 во Лигата на Нации, вечерва ќе гостува во Лихтенштајн. Македонските репрезентативци се на добар
Спорт

„Рокетси“ го декласираа шампионот, „Денвер“ победи по четири порази

Igor
Кошаркарите на „Хјустон Рокетс“ ги декласираа „Голден стејт Вориорс“ со 107: 86 нанесувајќи им го четвртиот пораз сезонава. Актуелниот шампион игра без капитенот Стеф Кари,
Спорт

Федерер: Додека Ѓоковиќ е на патот, далеку е стотиот трофеј

24info
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, по синоќешната победа над Кевин Андерсон се избори за полуфинале на Мастерсот во Лондон и можноста да стигне до стотиот трофеј
Фудбал

Раниери за кризата на Фулам: Не можам да верувам

24info
Раководството на англискиот премиерлигаш Фулам, после серијата на лоши резултати одлучи да го смени досегашниот тренер Славиша Јокановиќ, а на негово место пристигна Клаудио Раниери.