Категорија : Магазин

Магазин

Фејсбук избриша 1,5 милијарди лажни профили меѓу април и септември

Igor
Фејсбук беше предмет на многу критики во последниве месеци, главно поврзани со начинот на чување на личните податоци на корисниците. Компанијата беше хакирана неколку пати
Магазин

Кралскиот готвач открил детали за кралицата: Јаде банана со вилушка бидејќи “не сака да изгледа како мајмун”

24info
Поранешниот готвач на кралското семејство, Дарен Мекгрејди открил интересни детали за британската кралица Елизабета Втора и нејзините специфични прехранбени навики.
Магазин

Русите направија урнебесна песна за Колинда: Нежно ќе се галиме на дождот

24info
Откако се прослави како „кул политичарка“ за време на Светското првенство во фудбал во Русија, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ повторно е во фокусот на вниманието.