Категорија : Кошарка

Кошарка

Шампионот во акција: МЗТ „раскина“ со Гарсија и го ангажираше Соколов

24news
Тоа што се најавуваше во јавноста денеска и официјално го потврди македонскиот шампион МЗТ Скопје, па нивен нов член е репрезентативниот бек Дарко Соколов.
Кошарка

Давитков сепак ќе има странец на располагање, Хендрикс повторно ќе игра за Македонија

24news
Иако утринава најави дека Македонија во претквалификациите ќе игра без странец, сепак Давитков од утре на располагање ќе го има Ричард Хендрикс. 
Кошарка

Подновениот МЗТ Скопје убедлив во Куманово

24news
Кошаркарите на Куманово впишаа нов пораз во натпреварувањата од домашниот шампионат, откако на домашен терен вечерва беа совладани од составот на шампионот МЗТ Скопје аеродром