November 18, 2018 19:57

Категорија : Кошарка

Кошарка

Леброн се искачи на петтото место на вечната листа НБА поентери

24info
Еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА лигата, Леброн Џејмс изби на петтото место на вечната листа поентери, откако рано утрово во победата на
Кошарка

Голема трагедија: Почина генералниот секретар на ФИБА Патрик Бауман

24info
Генералниот секретар на Светската кошаркарска организација (ФИБА), Патрик Бауман, ненадејно почина на 51 година. Оваа вест пристигна од Олимписките игри за млади кои се одржуваат

„Кралот Џејмс” троши еден куп пари за неговото тело: Погледнете ја сумата од која ќе ве заболи глава

24info
Леброн Џејмс попознат во јавноста како „Кралот Џејмс” ја потресе јавноста со информацијата која ја пласираше неговиот деловен партнер околу вложувањето во неговото тело.
Кошарка

Македонските клубови можат да бидат само АБА-второлигаши!

admin
На најновата седница на собранието на АБА-лигата беа донесени неколку одлуки со кои се потврдува дека за македонските клубови е достапна само „втората лига“ на