December 17, 2018 05:27
Филм

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст.

Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт.

Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе дека Чемберс била многу духовита личност.

– Им донесе насмевки и радност на многумина. На сите многу ќе ни недостасува, напиша Грант.

Related posts

Том Круз се врати снимањето на „Невозможна мисија 6“

24news

Македонскиот игран филм „Сестра“ на Дина Дума доби поддршка од ЈИЕ Синема Нетворк

24news

Кевин Спејси избришан од новиот филм на Ридли Скот

24news