December 17, 2018 06:33
Македонија

Патриотски здруженија на протест против промена на името

Патриотски здруженија на протест против промена на името

Стотина членови на патриотски здруженија вечерва излегоа на протест пред Собранието и го повикаа медијаторот за спорот со името да си замине од земјава, бидејќи како што порачаа, немало да дозволат наметнато решение и промена на државното име.

„Нимиц да престане да биде учесник во геноцидот и во уништувањето на македонскиот народ и држава. Ќе се бориме со сите средства за враќање на одземениот суверенитет и за ревизија на сите спорни одлуки против државните интереси.“ – порачаа демонстрантите.

Related posts

Заев со архитектите: Брзо ќе се избере новата локација на Клинички

24news

Љуботен и Раштак без струја и вода два дена

24news

Заев: Потписниците требаше да присустуваат на одбележувањето на Рамковниот договор

24news