Search

Јокиќ нема да игра на Светското првенство

Центарот на Денвер Нагетс и српскиот репрезентативен центар Никола Јокиќ нема да игра за националниот тим на претстојното Светско првенство во кошарка, соопшти „Mozzart Sport“.

На кошаркарот му беше даден долг одмор по сезоната во НБА, но на крајот тој решил да одбие да учествува на Мундобаскет.

Светското првенство на ФИБА ќе се одржи во Јапонија, Индонезија и Филипините од 25 август до 10 септември.

Србија во групната фаза ќе се соочи со Кина, Јужен Судан и Порторико.

Треба да знаете
Последни објави