Тотенхем во редовите на Интер најде замена за Кејн

Англискиот фудбалчски премиерлигаш Тотенхем верува дека напаѓачот на италијанскиот калчолигаш Интер, Ромелу Лукаку може да биде алтернатива за Хари Кејн, објави „Fichajes”. Правата врз Лукаку му припаѓаат на Челзи.

Според изворот, самиот Кејн би сакал да остане во лондонскиот клуб, но доколку реши да го напушти тимот, Спарс ќе размислат за потписот на Белгиецот.

Во сезоната 2022/23, поради здравствени проблеми, Ромелу Лукаку настапи на само седум натпревари за Интер во сите натпреварувања, на кои постигна два гола и една асистенција. 

Треба да знаете
Последни објави