Брајтон го отпиша Челси од шампионската трка и го врати во борба за ЛШ (ВИДЕО)

Челси четврти натпревар по ред не знае за победа во Премиерлигата, овојпат одигра 1-1 на гостувањето кај Брајтон.

Тимот на Томас Тухел се збогува со сите шанси за шампионската титула во Премиерлигата, денеска одиграа само 1-1 на гостувањето кај Брајтон.

А мечот почна добро за Челси, во 28. минута со гол на Зијеш дојдоа во водство од 1-0.

Предноста ја чуваа се до 60. минута кога Вебстер го изедначи резултатот на 1-1.

Треба да знаете
Последни објави