Search

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Koшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален натпревар го победија Работнички со 85:78.

До седмата титула која е освоена во последните осум години МЗТ дојде со победа од 3:0 во финалната серија над „вечниот ривал“.

За МВП во финалната серија беше прогласен Дамјан Стојановски.

Најефикасни во победничкиот тим беа Иве Иванов со 23 поени, седум скокови и седум асистенции и Лестер Медфорд со 16 поени и седум асистенции, а во тимот на Работнички Чавдар Костов и Ѓорѓи Чековски имаа по 17 поени.

Шампионскиот пехар на МЗТ им го врачи новиот претседател на кошаркарската федерација Перо Антиќ.

Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин на својот фејсбук профил објави Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

https://www.facebook.com/marinzlatko/posts/2287369968195949?__xts__[0]=68.ARD3JAhVg0uYAeWvKta15fWYs9Y8c_hweTU5XDY0s-bDuW5hjuYRgUiOGbhTii0pDRF0V1dDkuQqqHxdg9c6mzInlR56_LOACFHmyFlOneSxOYQe6XWHSE929fRScHoCaTf_wR9VDtiheKuLSIsvDYjJ0DLa3Gmc0syTTkg4JiQVM9EjJqmF2o5Jr9FLCgy2CCdiJEUDRi2aoDo_pqgLr3I07n_Fh6_Vfqcr3vIK4LKS6k3TfXROA03XTMrdtOiOxlELl7yGEwDuNPIRr7pjPSXGDhhU7J74pCCRDDq9_odNkUBjymRfp3BwMS3AgNXfzRnUAu107C6Lc6C3_zn6KWSvxbU_&__tn__=-R

Треба да знаете
Последни објави