January 27, 2021 10:07
Хроника

Скопјанец сам ја ограбил фирмата за која работи, па пријавил разбојништво

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје а во врска со пријавено кривично дело разбојништво на 18.11.2020, при што бил одземен дневниот промет од фирма за брза достава на пратки. Разбојништвото го испланирал вработениот Р.М. откако претходно се договориле со М.М. и на локалниот пат с.Чифлик-с.Рженичино кај место викано кисела вода, откако Р.М. ги доставил сите пратки и ги собрал парите, на посоченото место М.М. со дигалка го скршил стаклото од возачката врата на службеното возило на фирмата, по што ги поделиле парите од дневниот промет,а потоа вработениот Р.М. пријавил на 192 дека наводно му било извршено разбојништво. По документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Fairy Tail Episode 175 at website https://funimationfree.com. See more sony funimation

Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/jwXX/ep-1) at website https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan