January 26, 2020 23:17
Живот

Пронајден лек против мамурлак

Пронајден лек против мамурлак

Канадскиот новинар и писател Шаугхнеси Бишоп – Стал со години истражувал со цел да пронајде лек за мамурлак.

Главната состојка на неговиот лек за состојбата по „претерување“ со алкохол е темјанот – ароматска смола.

Темјанот не се консумира, па поради тоа, според Бишоп, треба да се растопи на оган и да се претвори во масло. Неколку капки масло се додаваат во вода во маслена светилка, а потоа да се вдишува чадот што испарува со цел да се намалат симптомите на мамурлакот.

Нови вести

За само три дена: Добија 2 милиони на лотарија и излечен син од карцином

Filip

„Икеа“ ќе плати 46 милиони долари за смртта на дете врз кое падна нејзин шкаф

Filip

Здравко Чолиќ доживеал немил настан – му впериле пиштол и го удирале

Filip