November 29, 2022 05:01
Хроника

Приведен крадец во Тетово

На 02.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски објект на улица „Борис Кидрич” во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода 31-годишниот тетовец С.С., кој пред тоа извршил кражба во тобако  на улица „Иво Лола Рибар” во Тетово. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.