November 30, 2021 10:09
Македонија Скопје

ДИК: Во првиот круг Арсовска освои 7.805 гласа повеќе од Шилегов

Според податоците што вечерва ги соопшти претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски, скопјани во вториот круг за челник на градот ќе избираат меѓу независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, и кандидатот на СДСМ и досегашен градоначалник, Петре Шилегов.

„За градоначалник на град Скопје, под број 12 коалицијата ‘Најдоброто за мојата општина’, предводена од СДСМ, има 77.852 гласа и оди во втор круг со Петре Шилегов. Данела Арсовска во вториот круг оди со 85.657 гласа“, соопшти Даштевски.

Врз основа на бројките што ги изнесе претседателот на ДИК, разликата меѓу двата кандидата по првиот круг е 7.805 гласа.

Website https://animekisa.in: Watch Is this A Zombie? of the Dead animekisa Episode 10 anime websites

WCOStream: Wave, Listen to Me! (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

AnimeHeaven: Iria: Zeiram The Animation (Dub) anime episode 6 online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE