December 10, 2018 23:22
Музика

Светот во шок: Почина славната пејачка за време на проба

Светот во шок: Почина славната пејачка за време на проба

Пејачката на групата “The Cranberries”, Долорен О”Риодан денеска почина во Лондон на 46. години и тоа на проба.

Засега не е позната причината за смртта, која се случила ненадејно.

Групата беше мега популарна во деведесетите особено со хитот “Zombi”.

Групата продаде повеќе од 40. милиони плочи.

Related posts

Повеќе од 500 песни доставени до организаторите на годинешниот МАРС

24news

Благица Павловска не крие дека е заљубена

24news

Германски психолог: „Моцарт ефектот е само урбан мит“

24news