Категорија : Ракомет

Ракомет

ЖРК Вардар подготвен за уште подобар старт на 2018 година

admin
  По крајот на Европското првенство во ракомет и „долгата“ пауза, ракометарките на европскиот вице-шампион ЖРК Вардар се собраа на првиот тренинг пред напорниот јануари
Ракомет

Гонзалес: Во Загреб секогаш се игра под притисок и е многу тешко

24news
Европскиот првак Вардар викендов повторно гостува во меч од Лигата на шампионите. Овојпат вардарци патуваат за Хрватска кај ППД Загреб со надеж да ја продолжат
Ракомет

Цвијиќ: Натпреварот со Ференцварош ќе ја покаже нашата вистинска форма

24news
Ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ смета дека на гостувањето кај Ференцварош македонскиот шампион ќе ја види вистинската слика за моменталната форма.