Категорија : Ракомет

Ракомет

Циндриќ повторно се повреди, “виси“ за мечот во Скопје

24info
Поранешниот вардарец, Лука Циндриќ одново е надвор од терените, тој има проблеми со повредите оваа сезона. Средниот бек поради повреда не го доигра дуелот со Мешков Брест. Информации
Ракомет

Дуелот со Барселона направи вистински бум:Телефоните на вработените во Вардар не престануваат да ѕвонат

24info
Натпреварот помеѓу Вардар и Барселона во Лигата на шампионите кој ќе се игра на 11-ти ноември привлече огромен интерес кај македонската спортска јавност.
Ракомет

Кире Лазаров: Ова е срамен пораз и шлаканица за сите нас

24info
Македонија не ја оправда фаворитската улога и претрпе пораз од Грција во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а селекторот Раул Гонзалес изрази загриженост