Категорија : Ракомет

Ракомет

Лејно не можеше да ги задржи солзите: Сега само ми останува да плачам…

24info
ЖРК Вардар и Ѓер одиграа уште едно спектакуларнот финале во „Ласло Пап“ арената, но за жал по македонските фанови и ракометарките на нашиот најдобар тим,
Ракомет

Мотив плус: Ракометарите ќе добијат дополнителен бонус ако двапати ја победат Романија!

24info
На седницата на Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), беше одлучено ракометарите да бидат наградени со 30.000 евра, доколку изборат пласман на Светското