April 19, 2019 23:01
Македонија

В сабота средба Ахмети-Мицкоски

В сабота средба Ахмети-Мицкоски

Лидерот на ДУИ ќе оствари средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во сабота, потврдиле извори на ДУИ за ТВ 24.

На агендата ќе се најдат спорот со името, реформите, односите меѓу власта и опозицијата, но не и законот за јазици.

Како што наведува 24 Вести, се работи за обична средба на која треба да се запознаат двајцата лидери. Претходно, во емисијата „24 отворено“ Мицкоски портврдил дека планира состанок со Ахмети.

Нови вести

Управен суд ја поништи одлуката на ДКСК за забрана на исплатата на лозарите по приговор на ВМРО-ДПМНЕ

Igor

Силјановска: Кога ќе станам претседател, ќе ви кажам дали ќе ги потпишам законите кои Иванов не ги потпиша

24news

Заев: Не го фрлајте сопствениот глас, опција за сите е „Заедно напред”

Filip