February 16, 2019 12:55
Македонија

Повремен дожд и температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 степена.

Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи

Related posts

Телохранителот на Груевски предложен за сведок за крвавиот четврток

24news

Продолжува изградбата на жичницата на Водно и на “Сончев град”

24news

Десет тенкисти на АРМ ќе се обучуваат во Бугарија следната година

24news