February 17, 2019 11:15
Македонија

МВР ги отфрла како невистинити инсинуациите за притисок врз полициската службеничка

МВР ги отфрла како невистинити инсинуациите за притисок врз полициската службеничка

Министерството за внатрешни работи, во соопштение до медиумите денеска категорично ги отфрла шпекулациите во дел од јавноста дека врз полициската службеничка Јасмина Јаначковска било извршено физичко насилство.

– Исто така, категорично ги отфрламе како невистинити инсинуациите дека врз полициската службеничка е вршен било каков притисок од раководството на МВР во врска со овој настан. Министерството за овој и за сите други случаи настапува максимално транспарентно со единствена цел јавноста да биде вистинито информирана., се вели во соопштението на МВР.

Related posts

Пред претставниците на Стопанската комора на Македонија презентирани мoжностите за поддршка за отворање на работни места

24news

Ѕанакопулос: Владата има цел Договорот од Преспа да добие над 151 глас

Ivona

Ново обвиненија на СЈО под име Актор

24news