February 16, 2019 17:06
Хроника

Апсење на граничниот премин „Деве Баир“

Апсење на граничниот премин „Деве Баир“

При пасошка контрола на граничниот премин „Деве Баир“  на излез од Македонија, вчера во 8 часот кај А.К.(27) од Албанија констатирано е дека страниците бр. 9 и 10 се од обична хартија, со лист налепен во патната исправа на прецизен и професионален начин.

Поради сомнение дека се работи за кривично дело „фалсификување исправа“ тој е лишен од слобода.

Related posts

Му дал 1 000 евра, му земал 1 200 – Кривична пријава за лихвар

24news

Во Скопје му го украле автомобилот додека бил во продавница

24news

Хорор во Скопје: Жена тепана и силувана од сопругот

24news