Search

Актерот Кевин Спејси ослободен од обвиненијата за сексуални деликти

Поротата во судот во Лондон денеска го прогласи актерот Кевин Спејси за невин по обвиненијата за сексуално вознемирување врз четворица мажи.

Спејси беше ослободен од девет обвиненија, вклучително и сексуален напад, поттикнување на лице на сексуална активност без согласност и поттикнување лице на пенетративна сексуална активност, пишуваат британските медиуми. 

Спејси за време на судењето се изјасни за невин, кажувајќи дека не ја искористил својата моќ за да ги одведе неименуваните мажи в кревет. 

Тој ги опиша обвинувањата како „забивање нож в грб“. 

Сите четворица мажи, според законот, имаат право на доживотна анонимност.

Треба да знаете
Последни објави