Search

Приведени крадци од Велес, одземеното вратено на сопствениците

На 01.02.2023, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода К.И.(23) и И.Б.(69) од Велес.
Тие се сомничат дека од двор и тераса на две куќи на ул.„Јовче Тикварски” во Велес одзеле повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а лицата биле задржани во полициска станица.
По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава

Треба да знаете
Последни објави