(Видео) Шеикот збесна поради Роналдо: Дадов 200 милиони, а тој знае само сиуу…

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, не брилијира на почетокот на својата одисеја во Саудиска Арабија. Неговиот Ал Наср е поразен во Суперкупот од Ал-Итихад, а најжешки критики претрпе токму најплатениот светски фудбалер.

После мечот тренерот Руди Гарсија го спомена неговото промашување и додаде дека тоа би го сменило текот на натпреварот, а навивачите своето незадоволство до него го искажуваат на социјалните мрежи.

На социјалните мрежи кружи снимка во која се гледа еден од директорите на Ал Наср како го критикува Роналдо.

„Потрошив 200 милиони евра, а тој знае само да вика „сиууу“ – викал бесно.

Роналдо потпиша за Ал Наср по завршувањето на Светското првенство во Катар, во кое со репрезентацијата на Португалија беше елиминиран во 1/4 финалето од Мароко.

@dalu_cajamarca Estan enojadisimos , siquiera agardezcan , que ya les sale el siuuuu….!!!#alnassar #alnassarfc #realmadridfc #arabiasaudita #siuuuuu #cr7goat #cr7jr #ligaarabe #cristianoronaldosfans1 #bichosiuuuuuuuu @نادي النصر السعودي #cristianoronaldoedit #humor #fyp #fyppppppppppppppppppppppp #shiu #comandante #teamocr7 # # ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show
Треба да знаете
Последни објави