Енер Валенсија од пенал е стрелец на првиот гол на Мундијалот

Еквадор има водство против домаќинот Катар во првиот меч од Светското првенство. Капитенот на Еквадорците, Енер Валенсија, е стрелец на првиот гол на Мундијалот.

Тој во 16.минута успеа да реализира пенал и да донесе предност за својата селекција.

 

Треба да знаете
Последни објави