Search

Марсијал би можел да ја продолжи кариерата во Севилја или Валенсија

Напаѓачот на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, Антони Марсијал може да ја продолжи кариерата во шампионатот на Шпанија.

Дваесет и шестгодишниот Французин е интересен за Севилја и Валенсија, објави „Мундо Депортиво”.

За потсетување, Антони Марсијал вториот дел од сезоната 2021/2022 го помина на позајмица во Севилја Сега клубот од Андалузија е подготвен да му понуди постојан договор на францускиот напаѓач.

Марсијал оваа сезона одигра два натпревара во Премиер лигата за Манчестер јунајтед, постигнувајќи два гола и една асистенција.

Порталот Трансфермаркт ја проценува вредноста на 26-годишниот играч на 16 милиони евра.

Треба да знаете
Последни објави