Леброн искрен: Уште го мразам Бостон, сите го мразиме Бостон

еброн Џејмс не го сменил мислењето за Бостон, откако во текот на летото ги обвини фановите во Бостон дека се „екстремни расисти“, велејќи дека го мрази градот и Селтикси.

„Тие можат да кажат што сакаат и тоа е во ред. Мислам, ова е мојот живот и се справувам со истото цел живот. Не ми пречи. Имаа маичка со ‘Еби го Леброн’ во нивната продавница. Селтикси мора да знаеја за тоа. Уште го мразам Бостон. Не го извртувајте тоа. Сите ги мразиме Бостон тука“, вели Леброн.

Џејмс и Селтикси имаа бројни значајни битки во текот на годините. Селтикси ги елиминираа Кливленд во плејофот во 2008 и 2010, пред Џејмс со Хит да ги победи во 2011 и 2012 година. Џејмс, повторно со Кавс, ги елиминираше Селтикс во плејофот во 2015 и во драматична битка во седум меча во 2018, пред да замине кај Лејкерси, старите традиционални ривали на Селтикс.

Треба да знаете
Последни објави