„Пежо 306“ изгоре во пожар во Центар

На 01.08.2022 во Полициска станица Центар С.С.(47) од Скопје пријавил дека во временскиот период од 19:00 часот на 31.07.2022 до 02:55 часот на 01.07.2022 на подрачјето на Центар настанал пожар на патничко возило „пежо 307“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.С..

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави