Search

Распродаден концертот „Rock the opera“, закажан и втор

Поради огромниот интерес за концертот „Rock the opera“, кој ќе се оддржи на 12 април во Македонската филхармонија, закажан е втор концерт за наредниот ден, на 13 април, исто како и првиот, со почеток во 20.30 часот.

Билетите за вториот концерт се веќе пуштени во продажба, преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com.

На концертот ќе бида изведени најлегендарните рок песни и најдобрите звуци испреплетени во одлично искуство.

Најпопуларните песни од настапите вклучуваат: Pink Floyd – Shine On You Crazy Diamond, Comfortably Numb, Echoes, Another Brick In The Wall, Deep Purple – Highway Star, Fireball, Smoke On The Water, When A Blind Man Cries, Queen – The Show Must Go On, We Are The Champions, A Kind Of Magic, Led Zeppelin – Stairway To Heaven and Kashmir, U2 – With Or Without You and Where The Streets Have No Name.

Треба да знаете
Последни објави