February 16, 2019 12:56
Хроника

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, 15 повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, 15 повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш се случи вечерва околу 19:00 часот. Повеќе од 15 повредени,6 автомобили и едно товарно возило.

Сообраќајната несреќа ја предизвикало возилото со марка BMW раскажуваат очевидци.

Нема загинати, но има повеќе од 15 повредени.

Related posts

Пукање во полициската станица Драчево

24news

Двајца потешко и четворица полесно повредени во 10 сообраќајки во Скопје

24news

Три лица тешко повредени во сообраќајки во Скопје

24news