November 30, 2020 12:23
Хроника

(Фото) Тешка сообраќајка на Кале, неколку повредени

Најмалку две лица се повредени во судир на два автомибили, вечерва во близина на скопското Кале, дознава 24 Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила на улицата Самоилова. Од силниот удар се распснало ветробранското стакло на едниот автомобил.

Полицијата во моментов врши увид на местото на сообраќајката.