September 15, 2019 08:08
Хроника

(Фото) Страотна сообраќајка на патот Кичево-Охрид

Повеќе лица се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид, дознава 24 Инфо.

Во судир на „фолксваген пасат и „сузуки марути“ има повеќе повредени, а пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „сузукито“.

Сообраќајот е во прекин, а полицијата врши увид.

За сега нема информации од МВР.

Нови вести

Пожар му се заканува на манастирот Зрзе

Igor

Полицијата во бркотница со мигранти – излегле од комбе и бегале заедно со возачот

zane

Во „порше“ кај Куманово пронајдени 16 мигранти

zane