June 18, 2019 08:44
Хроника

(Фото) Страотна сообраќајка на патот Кичево-Охрид

Повеќе лица се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид, дознава 24 Инфо.

Во судир на „фолксваген пасат и „сузуки марути“ има повеќе повредени, а пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „сузукито“.

Сообраќајот е во прекин, а полицијата врши увид.

За сега нема информации од МВР.

Нови вести

Се запали ,,голф” во Скопје, оштетени се уште три возила

Filip

Скопјанец пријавил кражба – ,,мерцедесот” го оставил со запален мотор и со клуч на брава

Filip

Полицијата во Велес, Кавадарци и Неготино казнила 25 пијани возачи,

Filip