December 6, 2019 20:06
Македонија

Спасов: Паранојата е опасна болест. Героски: Ви личи на годините професоре

Професорот Ѓорѓи Спасов и новинарот Бранко Героски преку Фејсбук си разменија комплименти во врска со случувањата по изјавата на Зоран Заев за “педери и суетни новинари”.

Героски на својот Фејсбук профил објави дека СДСМ ботови му се заканувале откако  побарал извинување од Заев, по што коментираше Спасов.

Нови вести

Максим Ацевски предложен за прв човек на државниот завод за ревизија

Filip

Венецијанска комисија препорача да се преиспита законот за јазиците и напуштање на одредбите за двојазичност во судските постапки

Filip

Заменик-министерот Павлески работно ги посети Градско и Демир Капија

Filip