Хроника

Приведен криумчар на мигранти

На 22.01.2022 во 00.05 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор и граничен премин  Богородица на магистралниот пат с.Удово- Дeмир Капија бил приведен Ј.Л. (23) од с. Крушопек, кој во патничко моторно возило „голф” превезувал девет лица – мигранти, петмина од Сирија и четворица од Индија. Известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

sites to watch anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

My Hero Academia Season 2

animes online The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

animedao Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1