January 28, 2022 23:26
Магазин

Најавен првиот кружен паметен телефон

По околу пет години на развој, креаторите на првиот кружен паметен телефон, му го покажаа својот пронајдок на светот. Се работи за „Cyrcle Phone” – веројатно еден од најнеочекуваните уреди претставени на Саемот за електроника 2020, во Лас Вегас.

Првичната идеја била создавање поудобен телефон од вообичаените, кој би се вклопил во секој џеб без проблеми. Сепак, ова сè уште е само прототип, а првиот вистински кружен телефон би требало да излезе во продажба нареднава година, доколку сè оди според очекувањата.

Не се очекуваат промени во дизајнот, но она што е речиси сигурно е дека уредот ќе има два 3,5-милиметарски приклучоци за слушалки, на спротивни страни од апаратот.

Следно што треба да се направи е прилагодување на Андроид оперативниот систем со вообичаените апликации со кружниот екран.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

online anime AnimeDao Horimiya

english dubbed anime AnimeDao Fairy Tail (Dub)

anime online AnimeDao Bleach

stream anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

animedao AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2