March 3, 2021 03:29
Македонија

Единствена Македонија: Мицковски и должи одговор на јавноста кој е неговиот противник – Јанко Бачев или Зоран Заев

Единствена Македонија како дел од „Македонија-Блокира“ изразува загриженост поради штетното однесувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во семакедонската борба да се спречат уставните измени, се вели во нивото соопштение.

„Наместо сплотени и единствени во борбата против марионетската власт во Скопје која сака да избрише се што е македонско, Мицковски отвора фронт против Единствена Македонија.

Познато е дека минатата сабота „Македонија-Блокира“ со прилепските бранители протестираше во Прилеп, по што се највија блокади во Прилеп секоја сабота.

Познато е дека ВМРО-ДПМНЕ околу месец дена маршира секоја среда во Скопје и секоја недела во некој град во Македонија. Меѓутоа, Мицковски наместо во недела, одеднаш прави неочекуван пресврт и денес, сабота, ќе маршира во Прилеп со цел да ги неутрализира блокадите на „Македонија-Блокира““, се вели во нивното соопштение.

Оттаму велат дека Мицковски и должи одговор на јавноста, кој е за него противник во борбата за одбрана на македонскиот народ – Јанко Бачев или Зоран Заев.

One Piece Episode 958 at website https://animeplanet.cc. See more arifureta shokugyou de sekai saikyou anime planet

Watch The Promised Neverland (Dub) Episode 10 (https://animeheaven.pro/m/BbPW/ep-10) at AnimeHeaven anime heaven au