October 20, 2021 02:06
Македонија

Грција забрани влез за тетовци, чаирчани…

Жителите на општините со најголем број на новозаразени од коронавирусот во вториот бран со кој моментално се соочува Македонија, добиваат забрана за влез во Грција, објави Сител.

Така во Грција нема да можат да влезат жителите на Тетово, Чаир, Сарај, Бутел, Арачиново, но и уште неколку општини каде вирусот забрзано се шири.

„Грчкото министерство за надворешни работи ги информира пограничните служби дека до 1 Јули забранува влез во Грција за жителите на Тетово, Чаир, Сарај, Бутел, Арачиново, Липково, Куманово, Теарце, Студеничани и Шуто Оризари“ стои во соопштението на грчкото МНР.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Dual! Parallel Trouble Adventure anime episode 13 online free at https://animepahe.cc kissanime

Website https://wcostream.cc: Watch Shadow Skill wcostream Episode Full the flintstones wcostream

Watch Coluboccoro Episode Full

60c09ca9e6734 site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/

Allmyfaves: https://www.allmyfaves.com/animefreakws