November 18, 2018 20:05
Македонија

В сабота средба Ахмети-Мицкоски

В сабота средба Ахмети-Мицкоски

Лидерот на ДУИ ќе оствари средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во сабота, потврдиле извори на ДУИ за ТВ 24.

На агендата ќе се најдат спорот со името, реформите, односите меѓу власта и опозицијата, но не и законот за јазици.

Како што наведува 24 Вести, се работи за обична средба на која треба да се запознаат двајцата лидери. Претходно, во емисијата „24 отворено“ Мицкоски портврдил дека планира состанок со Ахмети.

Related posts

СДСМ бара Џафери да назначи нов претседател на Комисијата за буџет

24news

ДПА: Бардиљ Даути-министер без ресор, Митисан Бекири-заменик во транспорт во Влада

24news

Се менува законот: Царината ќе може да ни ги блокира сметките

jule kolch