December 11, 2018 17:08
Хроника

Скопјанка тешко повредена во сообраќајка во Кисела Вода

Скопјанка тешко повредена во сообраќајка во Кисела Вода

Вчера во 12,30 часот на крстосницата од улиците “Христо Татарчев“ и “1511“, во населба Кисела Вода, патничко моторно возило „Сузуки“ со битолски регистарски ознаки управувано од Л.И.(49) од Скопје удрило во пешакот С.Т. (79) од Скопје.

По незгодата С.Т. е пренесена во  Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде што и се констатирани тешки телесни повреди и е задржана на понатамошно лекување.

Од страна на увидна екипа при СВР Скопје извршен е увид на местото на настанот.

Related posts

Исчезнала 15-годишна девојка

24news

Искршeн автомобилот на портпаролот на ГРОМ и советник, Александар Трајановски

24news

Маж со нож и сукало им се заканувал на вработените во бензинска пумпа

24news