December 17, 2018 20:39
Македонија

Повремен дожд и температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 степена.

Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи

Related posts

Меѓаши: Повредени се правата на децата во скопската градинка „Кочо Рацин“

24news

Финансиска тврди дека Јакимовски и уште четворица службеници го оштетиле буџетот

24news

Притвор за уште две лица за случајот со штитеничката од Домот за деца „25 Мај“

admin