Категорија : Свет

Свет

ЕКСЛУЗИВНО КРАЖБА ТЕШКА 64 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВО БИТКОИНИ ХАКНАТА СТРАНAТА NICEHASH.COM

admin
Пазарот на NiceHash ги прекинува операциите додека соработува со властите поради “професионалниот напад”, барајќи од корисниците да ги сменат лозинките
Свет

Побарано вонредно заседание на ОН по одлуката на Трамп за Ерусалим

24news
Осум земји од 15-члениот Совет за безбедност на ОН синоќа побараа свикување на вонредна седница на Советот, по одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да
Свет

Нов шок во Хаг! Во ќелијата на Праљак пронајден мистериозен коверт

24news
Слободан Праљак оставил, освен писмото за семејството, и писмо за својата адвокатка Ника Пинтер. Писмото било пронајдено при прегледот на ќелијата на Праљак.