December 11, 2018 17:08
Хроника

Апсење на граничниот премин „Деве Баир“

Апсење на граничниот премин „Деве Баир“

При пасошка контрола на граничниот премин „Деве Баир“  на излез од Македонија, вчера во 8 часот кај А.К.(27) од Албанија констатирано е дека страниците бр. 9 и 10 се од обична хартија, со лист налепен во патната исправа на прецизен и професионален начин.

Поради сомнение дека се работи за кривично дело „фалсификување исправа“ тој е лишен од слобода.

Related posts

Пожар во семејна куќа во Скопје

24news

7 лица се уапсени за вчерашната вооружена престрелка во Тетово

24news

Струмичкиот доктор го влечел своето куче врзано за кола, ќе одговара

24news