December 17, 2018 20:44
Хроника

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, 15 повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, 15 повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш се случи вечерва околу 19:00 часот. Повеќе од 15 повредени,6 автомобили и едно товарно возило.

Сообраќајната несреќа ја предизвикало возилото со марка BMW раскажуваат очевидци.

Нема загинати, но има повеќе од 15 повредени.

Related posts

Повредени двајца мажи во тешка сообраќајка на патот Куманово – Скопје

24info

Скопјанец доби смртни закани – драма кај обиколницата

24news

Единаесет сообраќајки во Скопје, потешко повреден мотоциклист

admin