February 16, 2019 17:08
Хроника

Украдени уреди за кочење од шест вагони

Украдени уреди за кочење од шест вагони

Вчеравечер во 23.50 часот 46-годишниот С.О., оперативен шеф во РЖ Трубарево, пријавил дека на ул.“1“ бб нас Гоце Делчев поточно во РЖ Трубарево, од страна на непознат сторител била извршена тешка кражба при што биле одземени уреди за кочење (распоредници) од шест вагони.

Related posts

Скопјанец нападнат со нож, оти неговата девојка должела пари

Igor

Прегазена скопјанка пренесена на Ургентен

Filip

Несреќа во Македонија: Паднала по скали, ја донеле во кома на Ургентен

24news