November 18, 2018 19:56

Автор : Igor

Македонија

(Видео)Нема да го повториме 27 април 2017 година, нема да бидеме жртви на предавството

Igor
Протестот пред Собранието против уставните измени и промена на името почна со македонската химна пуштена на звучници, а во изведба на Игор Дурловски, кој е
Македонија

(Видео) Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени”

Igor
Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржува протест, во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени”. Барањата на движењето  „#Бојкотирам” се трајна заштита на името
Спорт

Ѓоковиќ го растури Андерсон за финале во Лондон против Зверев

Igor
Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ го победи убедливо со 2:0 Јужноафриканецот Кевин Андерсон во полуфиналето на завршниот Мастерс турнир во Лондон, па во
Спорт

Косово убедлив во Малта, Шведска ја изненади Турција во Истанбул

Igor
Фудбалската репрезентација на Косово одигра уште една одлична партија во Лигата на нации и со високо 0:5 ја потопи Малта нагости. Нашиот северен сосед е
Спорт

Вајлдер: Џошуа нема шанси против мене, а не може да ги победи ниту Фјури и Ортез

Igor
Американскиот боксер Дионтеј Вајлдер изјави дека Британецот Ентони Џошуа не е меѓу тројцата најдобри боксери во тешка категорија, иако британскиот боксер е шампион на ВБА,
Спорт

Убедлив пораз на „Вардар“ по катастрофалното второ полувреме во Барселона

Igor
Македонскиот ракометен првак„ Вардар“ втор пат за само шест дена загуби од „Барселона“ во Лигата на шампионите. „Црвено-црните” вечерва загубија во Каталонија со 34:26. Средбата
Македонија

Јове Кекеновски заеднички претседателски кандидат на обединетата опозиција?

Igor
Професорот  д-р Јове Кекеновски од „ВМРО-ДПМНЕ Демократска фракција“ би прифатил да биде претседателски кандидат ако опозицијата одлучи на претстојните претседателски избори да излезе обединета, изјави
Балкан

Затворски казни и одземање на автомобили на несовесните возачи во Хрватска

Igor
Хрватската полиција подготвува измени на Законот за безбедност во сообраќајот со кој се предвидуваат драконски казни за несовесните возачи. Се предлагаат поголеми парични казни и
спорт

Автомобил се преврте на тренингот на Авто кружната трка Скопје 2018

Igor
Автомобил се преврте на покривот за време не денешниот тренинг за Авто кружна трка Скопје 2018 на патеката пред Македонската радио телевизија и Скопски саем.
спорт

„Металург“ поразен на гостувањето кај „Бешикташ“ со голот на Прибак

Igor
Ракометарите на „Металург“ загубија на гостувањето во Истанбул против „Бешикташ“ 23:22 во осмото коло од Лигата на шампиони. Ова беше седми пораз за македонскиот вицепрвак.